Naltrekson tedavi programı

Naltrekson tedavi programı

Naltrekson tedavi programı: Afyon bağımlıları için yapılan bir tedavi programı. Bir afyon antagonisti yani panzehiri diyebileceğimiz bir ilacın günde ileriki aşamalarda haftada iki veya üç kez alınır. Bunların yan etkileride kesinlikle vardır. Öncelikle detoks programına evde alınır. Sonrasında detosks programının ortalarında ise bu ilaçlara başlanır. Bu ilaçlara başlamadan önce kesinlikle 2-3 gün afyon kullanılmamalıdır. Eğer bu şekilde tedavi programına başlanırsa afyonların etkilerinin hepsi bloke olur. Bu şekilde afyon bağımlılığı kırılır ve tekrarlamasını engellenir. Bu tedavi kesinlikle bağımlılık yapmayan bir tedavidir. Kötü şekilde kullanılamaz.

Hastaların bu tedaviye uyum sağlayamaması bu tedavi programının yaygın bir sorunudur. Hastalar ile olan etkili konuşma, terapi ile verilen ilaçların etkisinin düzgünlüğünün bilinmesi gereklidir. Bunun için bu tedavi programını yapan kişiler daha çok deneyimli klinik araştırmacılar olmalıdırlar. Bu tedaviye daha çok toplumdan dışlanmış, mahkumlar, engelli insanlar da ve tedaviyi gerçekten isteyen kişiler alınmalıdır. Tedaviyi istemeyen kişilerdeki başarı oranı oldukça düşüktür. Önceden detoks programına uyduysa eğer hastalarda iyi sonuçlar alınabilir.

Bu tedavi devam ederken aslında birçok problemide engelleyebilir. Uyuşturcu kullanımını önler, Suç ve şiddet davranışlarını azaltır. Uyuşturucu kaynaklı yüksek cinsel isteği durdurur. Naltrekson tedavi programı ile aslında toplum düzeni daha iyiye gidebilir.

Daha Fazla Medikal Sözcük İçin TIKLAYIN